IMG_3055-2

Trilogija apie pienių vyną

Apie trejetus. Man patinka skaičius 3. Kažką apie tai turėtų pasakyti numerologai, tarologai bei senųjų raštų autoriai ir jų perrašinėtojai. Apie trejetą rašoma taip: „<…> senovės Kabalos knygoje skaičius 3 – absoliutas, atskleidžiantis save žodžiu. Akumuliuoja savyje praeitį, dabartį ir ateitį, o žmogui suteikia valią, protingai jam vadovauja ir kūrybiškai jį formuoja. Dalumas į tris lygias dalis lemia išviršinį grožį, susijusį su gamtos harmonijos dėsniais1.” Trejetas yra tobulumo skaičius2 – perskaičiusi, lengvai apsalu ir jaučiu pradedanti kone levituoti virš spėjusios žalstelėti pievos, kurioje ieškau pienių, tinkančių fotografuoti. Susigriebiu ir grįžtu arčiau žemės. Google paieškos nusileidimo takeliu pataikau tiesiai į gyvų idėjų banką3. Čia rašoma, jog 1-2-3 formulė pasirodo besanti magiškai praktiška. Ji rekomenduotina naudoti formuojant komunikacines žinutes, politines agitacijas, lyrinius tekstus. Efektyvu, jei norima, kad klausytojas išgirstų, o skaitytojas liktų patenkintas ir patikėjęs. Magiškojo trejeto stebuklai išsisklaido, kai į jų vietą stoja mokslas – neuropsichologija.

Apie trilogijas4. Pati pastebėjau, jog dėliodama tekstą su trimis kintamaisiais (argumentais, teiginiais, spėjimais), visuomet atrandu netikėtas naujas patrauklias idėjas. Netgi sau pačiai. Trys kažkas susineria magiškai įvairiose aplinkose, sudarydami trilogijas. Kūryboje – įžanga, kulminacija ir atomazga. Laiko tėkmėje – praeitis, dabartis ir ateitis. Augalijoje – pumpuras, žiedas, vaisius. Patrinu pirštų pagalvėlėmis perlą tarp dviejų saulės metalo karoliukų ant grandinėlės. Ir šie, gulintys kaklo duobutėje, atkartoja trejetų simboliką mano aplinkoje. 

Aš vis dar toje pačioje pievoje. Ieškau trijų pienės gyvavimo ciklo dalių ir noriu jas užfiksuoti fotografijose ir tekste. Pasiruošimas, žydėjimas ir galiausiai – sėklomis gausus derlius. Visos trys ciklo dalys reikalingos, išpildančios procesą. Be vienos nebūtų kitos ir paskui dar tos paskesnės. Tarsi meno kūrinių trilogija. Ir štai, – pamačiusi pirmąsias bepradedančias žydėti pienes neriu į turinį formuoti naratyvą. Apie struktūrą ir formą – dantį jau užkalbėjau ir prikalbėjau. O su užkalbėjimais patartina elgtis labai atsargiai. Jie esti klampiai svaiginantys kaip pienių vynas – reikia išjausti, kada laikas sustoti.

Apie pienių vyną. Prisimenu pirmąsias pavasario dienas, kai pamačiusi tamsiai žalius pumpurus, pradėjau ruoštis. Žalia spalva sukelia saldumo pojūtį – burnoje ir gyvenime. Pumpurai tuomet atkaklūs ir užsispyrę vienu metu. Atkaklūs noru kuo greičiau pražydėti. Ir užsispyrę ištverti besimainančius vienas paskui kitą pavasarinių šalnų ir saulės spindulių šokius.

Pirmoji trilogijos dalis praeina kaip įspūdis. Po kelių dienų jau matau geltonus taškus smaragdinėje pievoje – lyg dailininkas potėpių būtų pritaškavęs ir kasdien vis daugiau taškuoja. Lyg organinės kilmės krislai pienių vyne taurėje. Gurkšteli – ir …, ajajai, kaip saldu! Bet šįkart saldu ne dėl žalumos akyse, o dėl auksinės magijos tirpstančios burnoje. Taip norisi sustabdyti antrąją trilogijos dalį. Kad viskas taip ir liktų – amžinai tęstųsi žydėjimas: intensyviais jausmais, akyse raibstančiomis ryškiomis spalvomis ir žiedų kvapų, susimaišiusių su vasaros lietaus gaiva, sodrumu.

Bet kasmet ateina ir ta popietė, kai bekraštėje pievoje, pašventintoje balto aukso dulksva, pasijuntu apspista skrajojančių baltų pienės pūkų. Sukasi ne tik galva, bet ir pienių pūkai išdykėliškai įsisuka į garbanas. O brandus pienių vynas žingsnius padaro besvoriais, kad vėl pasijuntu belevituojanti gyvenimo nuotykių takais ir laukais pilnais pienių pūkų.

 

Trilogijos apie pienių vyną pabaiga.

Ir visai pabaigai:

  • jei būtų kartu vien nuo minties apie pienes ir jų baltas kaip kokoso pienas sultis, galima suvilgyti gomurį savo rankomis gamintu pienių vynu. Pasiduoti svaiguliui. Keisti naratyvą. Jei buvo kartu, liūdna ir šalta – apsalti, nusijuokti ir sušilti.
  • girdėjau pasakojant, jog pienių vynas naudojamas karčių gyvenimo akimirkų sukeltiems išgyvenimams gydyti. Recepte radau užrašyta, jog jis veiksmingas tik tuomet, jei pats sergantysis pasigamina pienių vyną savo rankomis ir fantazija.

___

1 – https://anomalija.lt/skaicius3/

2 – http://www.gyvenimokodas.lt/numerologija/skaiciai-ju-simbolika-ir-savybes/

3 – https://www.alivewithideas.com/blog/three-is-the-magic-number/

4 – https://www.lexico.com/definition/trilogy

dalintis įrašu