Unknown-1

Atstumai

Didelius atstumus po truputį reikia trumpinti – mintyse ir fiziškai.

Besibaigiant mūsų kelionei Portugalijoje, grįždami iš Peneda–Geres nacionalinio parko pasukome palei pakrantę. Košiant vėjui kiaurai galvą ir kūną po perpučiamais drabužiais bei žarstant smėlį po kojom, išrėkiau (kad būtų girdėti per vėją): „Taip arti Kanados dar nesu buvusi!“

Atsitiktinumai ir ženklai bei simboliai, kuriuos gali susirinkti aplinkoje – stebuklo nepadarys ir fejerverko neišaus. Pasikartojanti užuomina tik primena tai, ką jau seniai planuoji ir lauki to tinkamiausio meto, o gal kartais atidedi pradėti ar užbaigti.

Tos kelionės metu paskutinėje apsistojimo vietoje radau kuklią namų bibliotekėlę. Esu vienas tų žmonių, kuriuos traukte traukia senos knygos: storais medžiaga aptaisytais viršeliais ir gelsvokais kvapniais lapais. Seniausia iš ten esančiųjų – ir masyviausia – „Encyclopia of World Travel“. Perbraukiau per puslapių kraštus pirštu ir atverčiau smalsaudama, ką ten rasiu. Pataikiau į skyriaus apie Kanadą pradžią.

Nuotr. autorė Dovilė Vainorė.

2020-ųjų naujametinėje šventėje atsitiktinai iš aklinai tamsios dėžės išsitraukiau dovaną – tekstilės dizainerės Eleanor Paine šilkinę nosinaitę su klevo lapų apvadu ir atspaustu įrašu „Canada“. Eleanor Paine – beje tik praėjusią savaitę apie ją daugiau pasidomėjau – gimusi Singapūre, 1963 m. kartu su vyru britu emigravusi į Kanadą.

Ir lyg desertą ragaudama jau 1,5 m. skaitau Barry Lopez knygą „Of Wolves and Men“. Ten daug istorinių kontekstų, Canis Lupus pažintinės medžiagos, Aliaskos vietinių – Nunamiut ir Naskapi – žmonių gyvenimo ir buities asociacijų su vilkų elgesiu ir nustebimo gerąja prasme, jog Kanadoje yra labai didelė tikimybė pamatyti vilką, jei tik lankaisi ir apsistoji ten, kur reikia.

Taigi, mintyse susipakavusi norus ir pasilikusi daug erdvės atsitiktinumams (vienas jų – aplankyti niekada nematytus Toronte gyvenančius giminaičius iš mamos pusės) bei įsimetusi į kuprinę knygą vėlesnių kelionės vakarų užpildymui – „Of Wolves and Men“ – ir vėl galiu sakyti, kad taip arti Kanados nei šiandien dar nesu buvusi.

2022-10-02, 17.10 Hello, Canada, I‘ve just landed. Let‘s do the best out of two weeks together!

dalintis įrašu